Holimo Hotel *** – Stara Morawa

Holimo Hotel *** – Stara Morawa

Holimo Hotel *** – Stara Morawa

 

Kameralny hotel z basenem nad zalewem u stóp Śnieżnika. Bliskość natury i możliwość aktywnego odpoczynku. Położony na trasie pętli Rudka i Stronie Śląskie w Starej Morawie oddalonej zaledwie 2,5 km od Stronia Śląskiego i niecałe 7 km od Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra przy drodze do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie. Na Gości czeka basen z brodzikiem dla dzieci, jacuzzi oraz sauny suche, parowe i na podczerwień. Oferta obiektu obejmuje również restaurację i bar z dużym letnim ogrodem oraz przestrzeń do zabawy dla dzieci i do aktywnego wypoczynku dla dorosłych.

 

Udogodnienia dla rowerzystów

 • myjka i stacja naprawcza
 • rowerownia i stojaki na rowery
 • wspomagające regenerację: sauny, basen i masaż sportowy
 • rabaty na karnety w Bike Park Czarna Góra oraz na szkolenia w Arek Bike Center
 • recepcja zaopatrzona w mapy i przewodniki
 • jesteśmy na Stravie i Garmin Connect!
 • kuchnia przyjazna wegetarianom i osobom na diecie gluten-free

 

Rowerowy zawrót głowy

Przepraszamy, że za każdym razem, kiedy pytacie nas, jakie trasy rowerowe polecamy, to zaczynamy się jąkać. Prawda jest taka, że wszystkie! W którym kierunku nie pojedziesz, na jakim rowerze nie pojedziesz, w jakim wieku nie jesteś, będziesz szczęśliwy. Szerokie leśne rowerostrady, szlaki rowerowe, specjalnie przygotowane, jednokierunkowe singletracki (największa sieć w Europie), Bike Park Czarna Góra (największy w Polsce), trasy enduro, downhill, MTB, świeżutkie asfalty dla miłośników szosy. Tu nie ma co pisać – tu trzeba przyjechać. Na rowerze!

 

Holimo to idealne miejsce do rekreacji przez cały rok. Zaledwie 300 m od hotelu położony jest górski zalew z krystalicznie czystą wodą, piaszczystą plażą, strzeżonym kąpieliskiem, molo i wieżą widokową oraz wake parkiem. Położenie u stóp Masywu Śnieżnika i w otoczeniu wielu innych pasm górskich sprawia, że w okolicy mamy do dyspozycji setki kilometrów szlaków pieszych czy tras rowerowych. Zdobywcy Korony Gór Polski mają z naszego hotelu dobry punkt wypadowy do zdobycia aż 7 szczytów z tej listy!  Najbardziej znane szczyty okolicy to Śnieżnik i Czarna Góra, na którą można wjechać koleją linową. Miłośników rowerów ucieszy największa w Europie sieć tras typu single – Singletrack Glacensis oraz Bike Park Czarna Góra, z trasami dla dzieci, amatorów i zawodowców. Fani szosy ucieszą się z gładkich asfaltów, pięknych górskich podjazdów i szybkich zjazdów. Biegacze górscy mogą zmierzyć się m. in. z trasami Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. To także prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych: ponad 200 km tras narciarstwa biegowego oraz 4 ośrodki narciarskie w okolicy – w tym jeden z najlepszych w Polsce – Czarna Góra Resort, do którego można dojechać hotelowym skibusem.

 

Holimo jest dla rodzin. Znajdziecie tu przestrzeń do bycia razem, jak i możliwość spędzenia czasu indywidualnie. Holimo jest dla tych, którzy potrzebują odpoczynku. Zarówno fizycznego, jak i psychicznego, od pracy, od codzienności, od zgiełku miasta, od natłoku spraw i narastającego stresu. Holimo jest dla aktywnych. Jeżeli lubisz wypoczywać w ruchu, nie będziesz miał szans na nudę.

Panująca w Holimo atmosfera i ilość atrakcji sprawiają, że dzieci nigdy się tu nie nudzą, a to sprawia, że ich rodzice i inni dorośli goście również mogą należycie wypocząć.

 

Nasi stali Goście kojarzą nas pod nazwą Hotel Morawa. W tym roku przeszliśmy metamorfozę. Ale spokojnie – to, za co lubiliście nas najbardziej, nie uległo zmianie.

 

 

Holimo to:

 • Lokalizacja: nad górskim zalewem u stóp Śnieżnika w Sudetach
 • Kameralnie i blisko natury: otoczony lasami i łąkami, z dużym ogrodem, zapewnia ciszę i wypoczynek z dala od zgiełku miasta
 • Wakacyjne przedszkole (dla dzieci): bogaty program profesjonalnych animacji, okazja do zabawy z rówieśnikami oraz czas wolny dla rodziców. Sale zabaw, brodzik, boisko, plac zabaw, duży ogrodzony teren zielony.
 • Zajęcia dla gości w każdym wieku: W programie hotelu m.in. spotkania z przewodnikiem górskim i instruktorem z Wake Up Park, joga, nordic walking czy turniej tenisowy na kortach hotelowych
 • Basen i strefa wellness: basen z przeszklonymi ścianami i widokiem na góry, brodzik z zabawkami dla dzieci, jacuzzi i saunami suchą i infrared oraz gabinetem masażu. Do dyspozycji gości jest również domek saunowy z sauną sucha i parową oraz banią i wypoczywalnią – wynajmowany indywidualnie.
 • Atrakcje w okolicy: Ośrodek Górski Czarna Góra Resort z koleją linową i Bike Parkiem, Singletrack Glacensis, Jaskinia Niedźwiedzia, Śnieżka w Obłokach w Dolni Morava, Wake Up Park nad Zalewem w Starej Morawie, setki kilometrów szlaków pieszych, tras biegowych i rowerowych.
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetów. Menu dla dzieci, dla wegetarian oraz bezglutenowe. Na terenie hotelu działa również restauracja i bar z letnim tarasem.

 

 

Udogodnienia dla dzieci

Sami jesteśmy rodzicami. Planując przestrzeń Holimo, zwracamy uwagę na to, żeby dobrze czuły się tu zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Stąd szereg udogodnień z myślą o jednych i drugich:

 • wakacyjne przedszkole dla dzieci od 3 do 12 lat – zabawa z rówieśnikami pod okiem profesjonalnych opiekuków i czas wolny dla rodziców
 • sala zabaw dla malucha i starszaka – każda z nich wyposażona w zabawki i książki lub gry dopasowane do wieku dzieci
 • plac zabaw na trawie przy tarasie – Ty delektujesz się relaksem w ogrodzie z pyszną kawą w dłoni, a Twoje dzieci są tuż obok w swoim żywiole
 • basen z brodzikiem i wodnymi zabawkami
 • multifunkcjonalne boisko sportowe – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, dwa ognie, berek… to miejsce jest dokładnie tym, czym dzieci chcą, żeby było. Wyobraźnia dorosłych czasem nie jest w stanie tego ogarnąć:)
 • korty tenisowe – masz małego tenisistę albo chcesz zaszczepić ten sport w swoim dziecku – zapraszamy na kort
 • specjalne dziecięce menu, plastikowa zastawa i krzesełka dla dzieci w restauracji oraz możliwość wypożyczenia łóżeczka turystycznego (zaznacz odpowiednią opcję przy rezerwacji; koszt 20 zł/doba).

 

Adres:

Hotel Holimo***

Stara Morawa 11a

57-550 Stronie Śląskie

 

Kontakt:

T: +48 74 306 76 45

E: kontakt@holimo.pl

www.holimo.pl

facebook.pl/holimohotel

Instagram.pl/Holimo.pl