Singletrack Glacensis
Pobierz z Google Play aplikację SnaT, w której znajdziesz wszystkie nasze trasy!
Singletrack Glacensis
Pobierz z Google Play aplikację SnaT,
w której znajdziesz wszystkie nasze trasy!
 

Warto zobaczyć

Ziemia Kłodzka jest pełna tajemniczych miejsc i atrakcji turystycznych, zarówno tych naturalnych jak i zbudowanych przez człowieka. Oto wyjątkowe miejsca, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

 

Więcej informacji na stronie: www.kopalniazlota.pl

 

Kopalnia Złota to atrakcja dla której warto odłożyć na chwile rower na jednym z wielu miejsc na to wyznaczonych i pomaszerować przez kilometry podziemnej trasy, z duchami, alchemikami, gnomami i podziemną kolejką! Co więcej, zabawa trwa tutaj kilka godzin! Średniowieczna Osada Górnicza to jedyny w Europie skansen przedstawiający naturalnych wielkości maszyny górnicze rodem ze średniowiecza, po tej przygodzie trzeba zajrzeć w czeluści tajemniczej Sztolni Ochrowej, a na koniec wypłukać kilka gramów złota i zwiedzić muzeum Złotego Stoku. Każdy – i mały i duży bedzie się tu dobrze bawił, a nasza obsługa zadba o Wasze rowery, by były bezpieczne. Potem szybki, ale pyszny obiad, gofry na deser i można ruszać dalej w drogę rowerową! Po złoto i przygodę!

Oferujemy- stojaki do rowerów, monitorowany teren, darmowy parking dla aut dużych i małych, dla kamperów i busików. Tanie noclegi w Złotym Hoteliku, pyszną kuchnię w starej Kuźni, darmowy plac zabaw, darmowe muzeum Złotego Stoku i Wystawę minerałów, darmowe toalety…

Ceny biletów:

BILETY POJEDYNCZE

Zwiedzanie Kopalni Złota
z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem i jazdą Podziemnym Tramwajem.

· 30 zł – normalny

· 24 zł – ulgowy

Podziemny spływ łodzią
(konieczna rezerwacja telefoniczna) – atrakcja dostępna dla dzieci od 8 roku życia.

· 15 zł – normalny

· 12 zł – grupowy

RAZEM TANIEJ !
Zwiedź dwie lub trzy atrakcje w niższej cenie!!!

Bilet ZŁOTY – 3,5 h dobrej zabawy

1. Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna

2. Zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej

3. Zwiedzanie Sztolni Ochrowej

· 55 zł – normalny

· 39 zł – ulgowy

Bilet SREBRNY – 2,5 h dobrej zabawy

1. Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna

2. Zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej

· 42 zł – normalny

· 31 zł – ulgowy

Bilet BRĄZOWY – 2 h dobrej zabawy

1. Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna

2. Zwiedzanie Sztolni Ochrowej

· 38 zł – normalny

· 29 zł – ulgowy

 

Ski Raft – Bardo

 

Więcej informacji na stronie: www.ski-raft.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kultowa przystań pontonowa

Bardo, Wrota Ziemi Kłodzkiej, to tutaj, w tym magicznym miasteczku, znajdziecie miejsce wyjątkowe, miejsce skąd można wyruszyć na wyprawę pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, miejsce gdzie powstały Spływy Pontonowe Bardo. Miejsce gdzie można spróbować swoich sił na kajakach górskich lub wyruszyć na jedną tras rowerowych. Miejsce z wyjątkowym widokiem na Obryw Skalny, a w tym miejscu, mogą zjeść Państwo prawdopodobnie najlepszego pstrąga w okolicy, podawanego według starej receptury z masłem czosnkowym, pietruszką i warzywami. Miejscem tym, jest kultowa przystań pontonowa Ski-Raft, położona nad samym brzegiem Nysy Kłodzkiej. Wciśnięta w zakole rzeki, w dolinie Przełomu Bardzkiego, swoim specyficznym mikroklimatem, sprawia iż, człowiek jest zawsze pełen energii.

Na rowerzystów na przystani w Bardzie czeka:

-serwis rowerowy;

-stacja do ładowania rowerów elektrycznych (darmowa)

-bezpłatny parking;

-myjka rowerów;

gastronomia gdzie podajemy wyśmienitego pstrąga i piwo lane;

 

Znajdujemy się przy samej stacji PKP Bardo.

 

Dane kontaktowe:

Ski-Raft ul. Skalna

57-256 Bardo

www.ski-raft.pl

tel 725300303

 

Punkt widokowy na Trojaku (wys. 766 m n.p.m.)

 

Rozległy szczyt w Górach Złotych, w Sudetach Wschodnich, wznoszący się nad Lądkiem-Zdrojem. Na szczycie atrakcyjny punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na niemal całą Kotlinę Kłodzką.

Znajduje się kilkaset metrów od pętli Trojak szlakiem czerwonym w lewo od altanki na Rozdrożu Zamkowym. Gmina Lądek Zdrój.

Wodospad Wilczki Międzygórze

 

Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika jest jednocześnie drugim co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem amerykańskim, którego pionowe skały osiągają nawet 25 m.

Znajduje się tuż przy pętli Międzygórze zaraz po wyjeździe z miasteczka. Gmina Bystrzyca Kłodzka.

Obryw Skalny w Bardzie (wys. 390 m n.p.m.)

 

Biały krzyż na urwisku upamiętnia przejmujące trwogą wydarzenie z historii miasta. 24 sierpnia 1598 r. po długotrwałych ulewnych deszczach osunęła się ogromna część zbocza Bardzkiej Góry.

Masy skał i ziemi runęły w dół, przegradzając koryto Nysy Kłodzkiej i tamując jej bieg – miastu groziło zalanie.

Na urwisku, poniżej szczytu góry, powstał naturalny taras widokowy, z którego podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę miasta wraz wijącą się zakolami rzeką.

Trafisz tam przemierzając pętlę Łaszczowa. Taras widokowy znajduje w końcowej części trasy. Gmina Bardo.

 

 

Tężnia solankowa w Stroniu Śląskim

 

Znajduje się w parku miejskim w Stroniu Śląskim, została otwarta w czerwcu 2019 r. Podążając pętlą Stronie Śląskie możesz skorzystać z możliwości chwilowego relaksu w tężni, suplementacji jodem, inhalacji aerozolem z solanki z Zabłocia. Tężnia solankowa jest efektem współpracy z czeskim partnerem- Starym Mestem. Warto nadmienić, że jest to jedyna tężnia w powiecie kłodzkim. Korzystanie z tężni solankowej jest bezpłatne.

Bike Park Czarna Góra

 

BIKE PARK CZARNA GÓRA TO AKTUALNIE JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PARKÓW ROWEROWYCH W POLSCE. TO JEDNOCZEŚNIE NOWOCZESNY OŚRODEK DYSPONUJĄCY SUPERSZYBKĄ WYPRZĘGANĄ KOLEJĄ LUXTORPEDA, ODDANĄ DO DYSPOZYCJI ROWERZYSTÓW LATEM. DZIĘKI NIEJ W 7 MIN ZNAJDZIESZ SIĘ NA SZCZYCIE BY ZDECYDOWAĆ, KTÓRĄ Z 12- AKTUALNIE DOSTĘPNYCH TRAS ROWEROWYCH POMKNĄĆ Z POWROTEM DO DOLNEJ STACJI KOLEI!
BIKE PARK CZARNA GÓRA TO 19 KILOMETRÓW ZRÓŻNICOWANYCH TRAS ROWEROWYCH ORAZ ROZBUDOWANA I NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA JAK MYJKI ROWEROWE, SERWIS, SZKOŁA, WYPOŻYCZALNIA, SKLEP, PUNKTY GASTRONOMICZNE, ROWEROWE PLACE ZABAW ( KIDS ARENA, SKILLS ARENA) , A TAKŻE CAŁA GAMA PRZEPIĘKNYCH WIDOKÓW. JEŻELI DO TEGO DODAMY, ŻE BIKE PARK ZNAJDUJE SIĘ STREFIE WYJĄTKOWO CZYSTEGO POWIETRZA, TO NIC INNEGO NIE POZOSTAJE JAK TYLKO WZIĄĆ GŁĘBOKI ODDECH, WSIĄŚĆ NA ROWER I RUSZAĆ W DROGĘ!

 

Rafting Bardo

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie: www.raftingbardo.pl

 

Rafting przełomem Bardzkim należy zaliczyć do spokojnych. Sprzęt, który wypożyczamy umożliwia bezpieczną zabawę natomiast osobą, które czują się mniej pewnie proponujemy spływ z doświadczonym instruktorem. Każdy uczestnik spływu ma zapewnioną kamizelkę ratunkową i pagaj, a najmłodsi dostaną dodatkowo kask. Nysa Kłodzka umożliwia spływ już czterolatkom(oczywiście z opiekunem). Zapraszamy więc całe rodziny, rodziców dziećmi, dziadków z wnukami, zorganizowane grupy, kolonie, zielone szkoły.
Skala WW (White Water – Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WWI do skrajnie trudnej WWVI. Ujście Nysy Kłodzkiej na przełomie Bardzkim, od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej zaliczany jest do klasy WW0-WWI.

 

Wieża widokowa na Jagodnej (wys. 977 m n.p.m.)

 

Wieża ma 23 metry wysokości i o kilka metrów przewyższa wierzchołki pobliskich drzew. Na 19 metrze znajduje się górna platforma widokowa w formie gondoli, z której rozpościera się widok na góry i okolicę. Na szczyt wieży prowadzą spiralne schody z trzema pomostami spoczynkowymi. Obiekt wykonany jest w konstrukcji stalowo-drewnianej posadowionej na fundamencie na planie kwadratu o boku długości ponad 7 metrów. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z ładniejszych wież widokowych w naszym powiecie.

Znajduje się bezpośrednio na pętli Jagodna. Gmina Bystrzyca Kłodzka.

 

Wieża na Trójmorskim Wierchu (1145 m n.p.m.)

 

Wieża o wysokości 25 metrów położona jest na Trójmorskim Wierchu, szczycie w Masywie Śnieżnika w Sudetach Wschodnich o wysokości 1145 m n.p.m., leżący między Puchaczem, a Jasieniem w granicznym grzbiecie, oddzielającym Polskę od Czech.

Aby do niej dotrzeć musisz odbić czerwonym szlakiem znajdującym się między początkiem pętli Ostoja, a pętlą Jodłów i wdrapać się około 300 metrów w pionie. Gmina Międzylesie.

Zalew w Starej Morawie

 

Sztuczny zbiornik wodny retencyjno-rekreacyjny o powierzchni 5,5 ha w pobliżu wsi Stara Morawa, ok. 1,3 km od Stronia Śląskiego w województwie dolnośląskim. Na miejscu molo z wieżą widokową, pomosty, strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętów wodnych, a także pokoje gościnne i pole biwakowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Jest to jeden z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce (około 525 m n.p.m.).

W lipcu nad zalewem odbywa się letnia impreza z muzyką i atrakcjami (www.cetik.stronie.pl).

Znajduje się bezpośrednio na pętli Stronie Śląskie. Parkując przy zbiorniku możesz ruszyć również na pętlę Rudka.

Więcej informacji na stronie: http://jaskinianiedzwiedzia.pl/kompleks/zbiornik-rekreacyjny-w-starej-morawie.html

 

Wieża widokowa na Orlicy (1084 m n.p.m.)

 

Najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych. Leży na europejskim dziale wodnym pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Orlica jest szczytem granicznym, jednak wierzchołek góry leży po stronie czeskiej. Granica przebiega około dwadzieścia pięć metrów na wschód od szczytu, na wysokości 1080 m.

Tutaj rozpoczyna się zjazd na pętli Orlickiej 🙂