Danielówka – Stronie Śląskie Wieś

Danielówka – Stronie Śląskie Wieś

Danielówka – Stronie Śląskie Wieś

 

Danielówka to przytulny dom – niewielkie gospodarstwo agroturystyczne w Stroniu Śląskim (30 km od Kłodzka).

Tuż za nią wyrastają szczyty Masywu Śnieżnika i Gór Krowiarek, szumią lasy i dzikie łąki. Przy domu rozlega się gdakanie kur. Wokoło domu zieleń i kolorowe kwiaty. Dom i obejście wykończone jest naturalnymi surowcami, drewnem, polnymi kamieniami i cegłą.

W tak znakomitej atmosferze bez wątpienia można odetchnąć po długich miesiącach ciężkiej pracy i ciągłego zabiegania. Szczególnie po całym dniu aktywnie spędzonym na rowerach czy nartach.

Dom jest dwukondygnacyjny. Pokoje dla gości znajdują się na piętrze. Jest tu pięć przytulnych pokoi, dwu-, cztero- i pięcioosobowe. Na korytarzu obok pokoi są trzy łazienki z natryskami. Dodatkowo, na parterze przy kuchni dla gości znajduje się jeszcze jedna mniejsza łazienka.

Kuchnia wyposażona jest w podstawowy sprzęt kuchenny, lodówkę, mikrofalówkę, czajnik elektryczny, kuchenka dwupalnikowa bez piekarnika.

Na parterze jest jadalnia z kominkiem, zwana harcówką. Są tu dwa długie drewniane stoły, gdzie goście jedzą posiłki i spędzają zimowe wieczory przy planszówkach i kominku. Klimatu dopełnia ciepło bijące z płonących polan. Z harcówki jest wejście do małej narciarni.

W obrębie gospodarstwa jest mnóstwo miejsca, żeby spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowany jest plac zabaw, zjeżdżalnie, huśtawki, ścianka wspinaczkowa i tyrolka. Żeby zwieńczyć cudowny dzień, warto skorzystać z zapasu drewna i rozpalić ognisko.

Można również usiąść na zewnątrz na przeszklonym zadaszonym ganku. To tu większość gości spędza wiosenne, letnie i jesienne popołudnia i wieczory. Poranna kawa przy wschodzi słońca na ganku smakuje wyśmienicie.

ATRAKCJE OKOLICY

Choć w Danielówce jest sympatycznie i przyjemnie, to poza jej obrębem również czekają atrakcje. Przede wszystkim należą do nich góry, poprzecinane licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności.

W pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego, rowerów górskich i elektrycznych, nosidełek dla dzieci, zimą nart biegowych, zjazdowych i snowboardu.

W odległości trzech kilometrów znajduje się wyciąg narciarski Czarna Góra, a jeszcze dalej, choć nadal dość blisko – przejście graniczne do Czech.

Kotlina Kłodzka słynie z niezwykłych miejsc, jak chociażby pobliska Jaskinia Niedźwiedzia (wymagana wcześniejsza rezerwacja biletów) czy stara kopalnia uranu w Kletnie, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Twierdza i Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku czy kopalnia złota w Złotym Stoku.

Latem w gminie Stronie Śląskie dużym powodzeniem cieszy się otwarty Zalew Stara Morawa. Można tu do woli korzystać z kąpieliska pod czujnym okiem ratownika, wypożyczyć sprzęt wodny, kajaki i rowery wodne.

W 2022 oddano do użytku wieżę widokową na Śnieżniku.

Właściciele Danielówki chętnie służą radą, gdzie warto zabrać maluchy podczas wspólnych wakacji

Jeśli cenicie sobie starania o dobro natury (w gospodarstwie zamontowano baterie słoneczne i wiatrak z generatorem prądu, a woda jest czerpana z własnego ujęcia), kameralną atmosferę i wszechobecną zieleń – zdecydowanie się tu odnajdziecie.

Drzwi  naszego domu przez cały rok stoją przed Wami otworem.

 

Dla rowerzystów:

– zamykana przechowalnia rowerów,
– sprężarka,
– zestaw narzędzi serwisowych,
– bezpłatny parking tuż przy budynku,
– myjka rowerowa,
– stojaki rowerowe,
– możliwość prania odzieży rowerowej,
– mapy Singletrack Glacensis,
– bliskie położenie pętli Rudka, Śnieżnik , Stronie Śląskie, dalej Międzygórze.

 

Adres:

Agroturystyka Danielówka
Stronie Śląskie Wieś
57-550 Stronie Śląskie

 

Kontakt:

tel.+48605257320

www.danielowka.pl

agro@danielowka.pl

https://www.facebook.com/profile.php?id=100046665085995

https://instagram.com/danielowkaagro?igshid=ZDdkNTZiNTM=